امروز سه شنبه 3 بهمن 1396
با اینستانا
دکتر اکبر نصرالهی
سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ۰۱:۰۲:۲۹ ب.ظ
[اعتراضات دی]
[اکبر نصراللهی] [صداوسیما] [خبرگزاریها] 📝بازخواست یکسان و همزمان

1. مسئولیت رسانه‌ها در تجمع‌های اعتراضی اخیر  را از دو منظر می‌توان بررسی کرد؛ نخست اینکه رسانه ها  در قبل از اعتراضات،چه میزان و چگونه مطالبات مردم را پوشش داده اند ؟ و دوم اینکه  بعد از اعتراضات، کی و چگونه آن را پوشش داده اند؟
2. به نظر می رسد  رسانه‌ها در مراحل قبل و بعد از بروز اعتراضات و اغتشاشات [مقصر] هستند بنابراین همان گونه که کسانی که به اموال عمومی آسیب زدند و شعارهای ساختار شکنان سر دارند باید پاسخگو باشند و مجازات شوند، در مورد رسانه ها هم باید افرادی که با غفلت و نادانی، [اعتبارزدایی] از رسانه ها نظام و [اعتبارافزایی] برای رسانه های بیگانه و معاند را موجب شده اند، باید بازخواست شوند.

3. مشکل بیکاری، گرانی، آلودگی هوا و ساخت و سازهای غیر ایمن و... باعث شد مردم احساس کنند صدایشان جایی شنیده نمی‌شود، یعنی رسانه‌ها که واسطه بین آنها و حاکمیت هستنداین مطالبات را رسانه ای و پیگیری نکرده اند.
4. مردمی که  در مقاطع مختلف پشت سر انقلاب بودند، در دفاع مقدس و در انتخابات حضور پرشوری داشتند، توقع داشته اند، مشارکت‌شان در کاهش مشکلات اثر داشته باشد اما وقتی می‌بینند حل مشکلات بتوجود شعارهای [دولتمردان] به کندی صورت می‌گیرد و در بعضی حوزه‌ها حتی [تشدید] هم شده ، طبیعی است که اعتراض کنند.

5. بدیهی است که وقتی اعتراضی شکل می‌گیرد، عده‌ای هم بهره‌برداری می‌کنند، اما این انصاف نیست که کسانی را که حتی جزو خانواده شهدا و رزمندگان هستند، به ضد انقلاب و عامل خارجی بودن متهم شوند.
6. اگر رسانه‌ها بموقع متوجه مطالبات مردم می‌شدند و در بستر آرام و منطقی و منصفانه و قانونی با در نظر گرفتن امنیت و منافع ملی مطالبات مردم را منعکس و پیگیری می‌کردند، آنها احساس می‌کردند پناهگاه دارند، اما وقتی ناامید می‌شوند و می‌بینند که رسانه‌ها از مطالباتش [غفلت] و سیاسی کاری می‌کنند، خودشان دست به کار می‌شوند و عده‌ای مغرض نیز از این ماجرا سوء استفاده می‌کنند.
7. رسانه‌ها حتی در انعکاس اخبار اعتراضات هم [مردود] شده و باعث شده اند رسانه‌های بیگانه و برخی کانال های معاند در فضای مجازی میدان دار شوند و هزینه‌هایی را به نظام جمهوری اسلامی و مردم ایران تحمیل کنند.
8. از پنجشنبه [هفتم] دی  که اعتراضات شروع شد، تا ظهر [شنبه] نهم دی در رسانه های رسمی مثل خبرگزاری‌ها و صدا و سیما هیچ انعکاسی نیافت.

9. مردم .....
مشروح را در کانال تلگرامم @A_Nasrollahi مطالعه بفرمایید.
اشتراک ها و دسترسی : فیدها | خبرنامه | اپلیکیشن | نقشه سایت
خبرنامه :
لینک کوتاه :
http://8taq.ir/96101969201
بدون دیدگاه
نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نخواهند شد.
نظرات غیر پارسی و یا غیر مرتبط با متن خبر منتشر نخواهند شد.

دیدگاهی وجود ندارد. اولین نفر باشید !
بازگشت به بالای صفحه
Copyright © 2016 Instana.ir All rights reserved. Registered in USPTO